Onko housujen lyhentäminen tuttua puuhaa ja meinaa jo kyllästyttää? Hujauksella on useampi housumalli, joka toimii täyspitkänä tai vajaamittaisena myös alle 160cm pitkälle ja säästyt lyhentämisen vaivalta!
Kuvissa malli on 158cm pitkä ja käyttää kokoa XXL.

Bueno-housuissa on suorahko lahje ja korkea mukava vyötärö. Bueno-housuissa moni ihastuu erityisesti tukevaan osin kaksinkertaiseen vyötäröön, joka tukee mukavasti vatsaa. Korkean vyötärön ansiosta Buenoissa on hyvin tilaa myös vatsalle ja takapuolelle. Buenoissa on lisäksi vyönlenkit, etutaskut sekä valetaskut takana.

Aava-housuista on saatavilla kahta lahjepituutta, ja tämä nilkkapituinen 7/8 lahje toimii erittäin hyvin lyhyemmälle myös täyspitkänä housuna. Aavoissa on normaalikorkuinen rypytetty kuminauhavyötärö, joten vaikka olisit lyhytselkäinen mittasuhteet toimivat loistavasti. Aavassa on leveä lahje ja edessä pystytaskut. Housuja löytyy useammassa värissä.

Kolmas suositus Hujaukselta on Pouta-housut. Pouta-housuissa on leveä vajaamittainen lahje, joka toimii hyvin sekä nilkkapituisena että täyspitkänä riippuen mittasuhteistasi. Pouta-housut ovat pehmeää ja kauniisti laskeutuvaa tenceltrikoota, eli jos olet liehuvien lahkeiden ystävä, nämä ovat sinulle! Vyötärö on normaalikorkuinen ja joustava.
Myös culottespituus toimii hyvin alle 160cm pitkällä tyylikkäästi nilkkapituisena. Culottesmittaa löytyy trikoisista Helmi-housuista sekä pellavaisista Meno-housuista.